Letní Hostivické Olympijské Hrátky aneb Tak jsme to zvládli!

I přes déšť a zimu jsme Letní hostivické olympijské hrátky uspořádali.

V sobotu 20.4.2024 se sokolovna opět proměnila v Olympijský stadion. Všechny olympijské soutěže se přesunuly do vnitřních prostor sokolovny, kde si 70 dětí vyzkoušelo olympijské sporty jako opravdoví závodníci.

Úspěch slavil tenis, basket, florbal i fotbal. Atletický překážkový běh, hod oštěpem či skok do dálky všechny děti také zvládly. Výzvou byla střelba z pistole. V zrcadlovém sále se získávaly body v gymnastice. Hodnotily se schopnosti balanční chůze na kladince, či umění udělat kotrmelec.

Nebodovanými disciplínami byla jízda na pedalech, chůdochůze, trampolína, šplh, hod míčku síťkou a vele úspěšná opičí dráha.

Děti závodily s velkým nasazením a všechny byly po zásluze odměněny. Že o stupně vítězů byl velký zájem, to je jasné.

Vidět v dětských očích radost je pro nás ta nejlepší odměna. A že té radosti a nadšení bylo 😊

Vítězilo se v devíti kategoriích, ale popravdě zvítězil každý, kdo dorazil a to tím, že sportoval, hrál si, bavil se, a třeba si i zlepšil své dovednosti. O to nám totiž jde, vyzkoušet si co nejvíce dovedností, mít možnost si vybrat svůj sport či aktivitu, která dítěti vyhovuje a baví ho.

Velké díky patří všem dobrovolníkům, jejich pomoc je neocenitelná. Děkujeme našim seniorům, vždy přijdou a pomohou a také Spolku HostiVize, jenž nabídl svou pomoc. Městu Hostivice děkujeme za finanční podporu akce.

Další akcí, kterou chystáme, je každoroční soutěž v atletice, která se bude konat na hřišti u ZŠ Rudná 26.5.2024 od 8.30 hod. Těšíme se na každého, kdo si chce zkusit atletické disciplíny, na malé i velké. Přijďte, těšíme se na Vás 😊

Za TJ Hostivice
Jana Bedrnová