Společensko-sportovní odpoledne pro aktivní seniory

Sport je život_Sportuj s námi_Energie pro babi a dědu_Jedeme v tom spolu

V neděli 7. listopadu odpoledne proběhlo v hostivické sokolovně již 4. SPOLEČENSKO-SPORTOVNÍ ODPOLEDNE PRO AKTIVNÍ SENIORY.

Po roce jsme se opět setkali s našimi seniory při sportovním klání a společenské zábavě, a to i přes složitou epidemiologickou situaci. Předpokladem pro konání bylo dodržovat všechna platná vládní opatření, na což jsme se řádně připravili. Nakoupili jsme testy a respirátory, a do sálu směli jen ti, kdo se splňovali O-T-N.

Samozřejmě jsme museli přizpůsobit i náš program. Letos se např. nemohli ochutnávat výborné marmelády, rovněž bylo omezeno kulturní vystoupení i ukázky cvičení.

Naše snaha zapojit do akce i mladší generaci, rodiče a děti, se nesetkala s velkým zájmenem. I tak se záměru setkání nejmladší a nejstarší generace na sportovním poli nevzdáváme a uvidíme, zda se příště povede lépe.

Připravili jsme pro všechny soutěžící od malých a mladých až po starší a nejstarší 9 disciplín. Mezi klasiku patřící chůzi s hůlkami na čas, stolní tenis, střely na branku. Nově přibyla košíková, vtipný test s provázkem, kde bylo cílem umístit předmět do nádoby, a obměněné soutěže na procvičení smyslů. Soutěžící měli za úkol poznat podle hmatu různé předměty a poslechem určit různé zvuky. Jak se stalo již pravidlem, speciálními testy jsme otestovali momentální kondici soutěžících.

Máme velkou radost, že se odpoledne zúčastnily i děti. I když jich nebylo moc, velice osvěžily odpoledne a domníváme se, že svou přítomností oživily prostor a pomohly k dobré náladě, která nás doprovázela celým odpolednem. Byla to pravděpodobně poslední akce, na které je v tomto roce uvítáme, protože tradiční mikulášskou nadílku letos vzhledem k prognóze vývoje pandemie pořádat nebudeme.

Pro naše soutěžící jsme měli připravené krásné ceny, které nám do soutěže již po několikáté poskytla společnost OFFICEO s.r.o., Hostivice. Ceny byly opravdu hodnotné. Vítězové obdrželi tyčové mixery, radiobudíky, sady skleniček, kalkulačky. Ostatní pak další drobné ceny, což velice ocenili.

Naše soutěž probíhala ve 3 kategoriích s následujícími výsledky:

V kategorii nejstarších občanů 80-90 let byli nejúspěšnější pan Antonín Sláma, pan Jiří Jeníček a paní Marie Jidoušková.
V kategorii 70-79 let se umístily paní Vlasta Šedivá, paní Jana Šťastná a paní Magda Vaněčková.
A v kategorii 60-69 let zvítězily paní Eva Bláhová a paní Dáša Hlízová.

Všem oceněným velmi blahopřejeme!

Obdarovány byly také přítomné děti, které zkoušely stejné nebo podobné disciplíny. Po ukončení sportovní části se soutěžící mohli pobavit při živé hudbě.

Jsme velmi rádi, že se na nás zašla podívat paní starostka a upřímnými slovy podpořila naší akci. Děkujeme za podporu Městu Hostivice a projektu ČUS: Sportuj s námi.

Myslíme, že si všichni odpoledne moc užili.

Závěrem bychom chtěli jménem TJ Hostivice z. s., oddílu ASPV poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se na akci podíleli a bez kterých bychom takovou akci nemohli realizovat.

Moc děkujeme
Marie Šimonová a tým ASPV TJ Hostivice