Cvičení pro seniory

oddíl zdravotního cvičení

Oddíl zdravotního cvičení TJ Hostivice byl založen v roce 2013. Cvičení je zaměřené nejen pro seniorský věk, ale i pro osoby, které jsou nějakým způsobem postižené civilizačními chorobami. Cvičení vede lektorka Marie Šimonová.

Lekce jsou primárně založeny na cvicích, které mohou pomáhat nebo předcházet bolestem zad, osteoporóze a dalším civilizačním chorobám. Hrají se ale i snadné míčové hry, hází se na cíl, provádí se cviky s různými cvičebními pomůckami, cvičí se lekce na plosku nohy apod. Zaměřujeme se rovněž na různá cvičení paměti, koordinaci pohybu a testování kondice.

Součástí naší činnosti je rovněž organizace pravidelných vycházek, jak po okolí Hostivice, tak za nějakým zajímavým tématem, a to i do širšího okolí, včetně Prahy. Tyto vycházky jsou velmi populární.

Jednou v roce organizujeme také jeden "větší" výlet, kterého se účastní nejen pravidelní členové našeho oddílu, ale i nečlenové, ze strany široké veřejnosti. Takto jsme již navštívili např. Krkonoše – Paseky nad Jizerou, Olomouc, Brno, Klášter Kladruby a další zajímavá místa.

Náš oddíl se rovněž podílí na organizaci podzimního "Sportovního odpoledne, nejen pro seniory", kde se setkává nejstarší a nejmladší generace, a kde si veřejnost může vyzkoušet různé zajímavé disciplíny. Senioři soutěží o zajímavé ceny, a i děti neodchází s prázdnou.

Cvičíme pravidelně, každý čtvrtek od 18.30 hod. Pokud je příznivé počasí, po domluvě organizujeme vycházky s NW hůlkami.

Kontakt: Marie Šimonová
e-mail: sim43@seznam.cz