Turistický oddíl TJ Hostivice

odbor zdravotního cvičení

Rádi bychom Vám představili náš oddíl zabývající se turistikou, výlety, zdravotními procházkami a tréninkem správné chůze.

Scházíme se obvykle 1x až 2x měsíčně (dle počasí) a vyrážíme na odpolední procházky do blízkého či vzdáleného okolí Hostivice.

Většina z nás se naučila j chodit s hůlkami pro Nordic walking, využíváme jejich potvrzeného účinku pro pohybové ústrojí člověka, není to však podmínkou a tak někteří z nás stále chodí " jen po vlastních". Po dohodě hůlky účastníkům zapůjčíme.

Naše výlety jsou tematicky laděné podle zvoleného cíle. Zastavujeme se u zajímavých míst, kde si povídáme o historických i přírodovědných zajímavostech.

Dále uvádím nástin některých našich letošních akcí:

Říjen - výlet s geologickou tématikou - Řepy a okolí s výkladem geologa...

Září - celodenní výlet Krajem zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou a okolí

Srpen - výlet na Dědkův Mlýn a okolí

Červen - výlet kolem hostivických rybníků a do Chýně

Duben - výlet do Stromovky a Dejvic a výlet na Strahov

Březen - výlet na Vyšehrad a Slavín

Únor - výlet do Sobína, výlet na Ladronku

Leden - výlet kolem Obory Hvězda, Petřiny

Pokud nám to počasí dovolí, ještě letos uskutečníme jednu předvánoční procházku.

V případě Vašeho zájmu o procházky a příjemně strávený čas, se informujte na telefonním čísle 607 942 635.

Přijďte mezi nás, těšíme se na další společně strávené chvíle při pohodových výletech v roce 2020.

Na Vaši aktivní účast se těší Marie Šimonová - Instruktorka pohybových aktivit pro osoby postižené civilizačními chorobami.

*Zahájení pohybové aktivity prosím konzultujte se svým lékařem.