Sportovně-společenské odpoledne nejen pro seniory

28.11.2019

3. ročník Sportovně-společenského odpoledne nejen pro seniory se konal v sobotu 5. října v hostivické sokolovně. Akce byla primárně zaměřena pro naše starší spoluobčany, ale rádi jsme uvítali i ostatní účastníky. Pro sportovní odpoledne bylo připraveno pět disciplín bodovaných a jedna nebodovaná. Soutěžilo se ve třech kategoriích - 50-60 let, 60-70 let a 70 až 100 let a to v následujících soutěžích:

1. Šikovnost s pálkou - soutěžící ukázali, jak umí hrát ping pong nebo jak zruční jsou v pinkání s pálkou a míčkem na místě. Za plný počet bodů museli soutěžící dostat 10x míček přes síťku nebo předvést 10 pokusů s pálkou a míčkem na místě, což nebylo vůbec jednoduché.

2. Chůze s NW- hůlkami na čas. Z minulých ročníků ověřená klasika, v níž máme již zavedené favority, neboť poctivě v průběhu roku trénujeme!

3. Střelba florbalovou hokejkou na branku. Velice záludná soutěž s nepředvídatelnou rotací míčku, v níž naopak mnoho favoritů zklamalo...

4. Mozkovna - cvičení paměti- připraveny byly různé disciplíny pro náš mozek, jako hádání hlášek a citátů z knih, filmů, a poznávání různých výroků a "mouder" našich i zahraničních politiků z různých dob. Dále jsme skládali věty z náhodně vylosovaných slov na čas. Součástí Mozkovny bylo i procvičení sluchu - v disciplíně "Hluch-sluch" jsme zkoušeli, jak dobře slyšíme. Moc jsme se všichni pobavili.

5. Metání kroužků na cíl. Opět, ukázka (ne)šikovnosti mnohých z nás J.

Nesoutěžní disciplínou bylo testování kondice - (test svalové síly a koordinace). Zde jsme jednoduchými testovacími cviky zjistili, jak jsme na tom s naší kondicí a rovnováhou. Soutěžícím, kteří se nevešli do časového limitu pro splnění testovacích cviků, bylo doporučeno pravidelné cvičení nebo procházky.

Aniž bych přeháněla, musím konstatovat, že většina soutěžících si vedla báječně. Ve všech soutěžních kategoriích byly rozděleny pěkné ceny, které udělaly svým držitelům velkou radost.

Pro obveselení soutěžících i návštěvníků jsme připravili již třetí ročník soutěže o Nejlepší hostivickou marmeládu. Soutěž nezklamala a přinesla příjemné zpestření celého programu. Opět byly všechny marmelády výborné. Nejvíce chutnala a 1. místo si odnesla marmeláda paní Novákové.

Celým odpolednem nás provázela živá hudební produkce pana Jelínka, která příjemně dotvářela pohodovou atmosféru sobotního odpoledne. Akce se zúčastnilo kolem 25 soutěžících, zhruba 10 dobrovolníků a dále předškolní děti z oddílu ASPV Hopík, které nám zpestřily odpoledne ukázkou cvičební hodiny. Děti byly za svůj bezprostřední výkon odměněny malými dárečky a sladkým zákuskem. Malou účast přičítáme mnoha akcím a výletům, které konaly ve stejném termínu.

Ošklivé a zamračené počasí za okny se soutěžících vůbec nedotklo a dobře se bavili. Nejvíce se asi zapotili (ale i pobavili) v "Mozkovně" - kde jsme připravili "přemýšlecí" disciplíny a disciplíny testující naše smysly. Například soutěž "Sluch-hluch, testující naše "slyšení" hádáním různých připravených zvuků (rozbalování bonbonu, louskání ořechu, cinkání kravským zvoncem atd.), soutěž testující naši paměť - kde jsme měli uhádnout různé citáty a hlášky z knih, z filmů nebo výroky našich i zahraničních politiků. Další disciplínou v Mozkovně bylo skládání vět na čas z náhodně zvolených slov atd. Tato soutěž byla plná humorných okamžiků.

Dovolte, abych závěrem poděkovala našim sponzorům - společnosti Office Depot, která pro nás opět zajistila krásné dárky, Městu Hostivice a České asociaci Sport pro všechny, kteří nás podpořili finančně. Dále bych chtěla moc podělovat našim dobrovolníkům a dobrovolnicím, kteří se na akci nezištně podíleli a bez jejich zájmu a přístupu bychom nebyli schopni soutěž uspořádat. Ještě jednou moc děkujeme, moc si toho vážíme.

Za TJ Hostivice, z.s.

Marie Šimonová