Sportovní a společenské odpoledne 14. října 2023

19.10.2023

Stalo se již téměř tradicí, že s nástupem podzimu se v hostivické sokolovně setkává nejstarší a nejmladší generace našich spoluobčanů, a to při příležitosti konání sportovně-společenského odpoledne, které se letos uskutečnilo již pošesté. Akci pořádá TJ Hostivice, oddíl zdravotního cvičení.

Cílem akce nebyly jen sportovní výkony, ale i zábava. Pro účastníky byly připraveny soutěžní disciplíny, které si mohli vyzkoušet jak naši nejstarší cvičenci, tak děti.

Máme velkou radost, že letošního ročníku, i přes nástup nepříznivého počasí, se účastnilo kolem 50 našich seniorů. Rovněž máme radost z účasti dětí, které plnily podobné nebo stejné disciplíny, jako jejich starší kolegové. Letos jsme pro soutěžící připravili nové disciplíny, jako hod "vejcem", stavba věže na čas nebo některé nové disciplíny naší sekce "mozkovny", kde jsme opět trénovali duševní schopnosti, paměť i pozornost. Soutěžící mohli rovněž otestovat svůj fyzický stav.

Děti se navíc realizovaly ve výtvarné dílničce, kde vyráběly dráčky, malovaly, nebo sestavovaly puzzle.

Moc jsme se opět těšili na vystoupení gymnastického oddílu TeamGym Hostivice. Malí i větší gymnasté nám opět předvedli, jak jsou šikovní. Za své výkony byli také odměněni velkým potleskem a malou sladkou odměnou.

Nejlepší ocenění sportovci byli:

v kategorii 60-70 let:

na 1. místě p. Blahová Eva, na 2. místě p. Peklová Ivana

V kategorii 70-80 let:

Na 1. místě p. Hlízová Dáša, na 2 . místě p. Arnoldová Marie a na 3. - 4. místě p. Pouzar
Vlastimil a p. Psohlavcová Barbara.

V kategorii 80 a více let:

Na 1. místě p. Novotný Jiří, na 2. místě p. Vaněčková Magda, na 3. místě p. Pražanová Alena.

Vítězové obdrželi pěkné ceny. Rovněž všichni zúčastnění obdrželi malé pozornosti.

Závěrem se i tančilo při harmonice a mnohým se nechtělo domů!

Rádi bychom, při této příležitosti, chtěli moc poděkovat naším sponzorům, kteří nám, i v současné nelehké ekonomické situaci, pomohli akci zafinancovat. A to zvláště společnosti DFI EUROPE s.r.o, OFFICEO s.r.o., Městu Hostivice, České Unii Sportu, iDnes, Car4way a dále hlavně všem našim dobrovolníkům, kteří akci věnovali svůj čas a schopnosti. Moc děkujeme a těšíme se na shledanou za rok!

Marie Šimonová
Instruktorka pohybových aktivit TJ Hostivice